Опубліковано: 02.03.2014

Ламінувати чи не ламінувати?

Для чого потрібне ламінування?

Ламінування – це покриття документів прозорою полімерною плівкою, з ціллю максимального і довговічного їх збереження.

Є два види ламінування: холодне і гаряче.

Холодне ламінування використовують для ламінування документів які не витримують високою температури, наприклад, чеки з касових апаратів, фотографії з узд, які при нагріванні просто чорніють.

Ламінування відбувається за рахунок того, що нанесений на плівку для ламінування клей під тиском проникає в поверхню документа і таким чином намертво приклеюється до нього. Завдяки цьому, побічним ефектом ламінування є те, що зображення на папері стають насиченішими, яскравішими та чіткішими.

В АраДрук Ви можете заламінувати будь-які документи чи фотографії до А3 формату включно.

Чи можна розламінувати заламіноване?

Через те, що ламінування, фактично відбувається за рахунок приклеювання, при високій температурі та під тиском, полімерної плівки до документа, без пошкодження розламінувати останній неможливо.

Хоча, в АраДрук, при необхідності можна заламінувати документ з можливістю подальшого його розламінування. При такому ламінуванні зберігаються всі його захисні властивості, але, нажаль, не відбувається ніякого впливу на зображення. При розламінуванні такий документ не пошкоджується.

Чи можна ламінувати документи?

Ламінування документів не заборонено законом, а значить дозволено.

Заламіновані документи легко піддаються скануванню та ксерокопіюванню.

Ідентифікувати справжність документу можна по номеру який присутній на будь-якому документі. При необхідності чиновник може з допомогою такого номера дізнатись кому належить документ.

Фактично є тільки одна проблема – нові записи та печатки. Оскільки заламіновані, звичайним способом, документи не піддаються розламіновуванню, то у разі потреби внести до них додаткові відомості чи печатки вже буде не можливо.

Навіть якщо, на перший погляд, здається, що в якийсь документ ніхто не буде вностити зміни, то всерінво не варта його ламінувати звичайним способом. Адже, чиновники завжди можуть придумати щось нове.

Саме для таких випадків, ми рекомендуємо ламінувати документи з можливістю їх розламінування. Таке ламінування також захищає документ від механічних пошкоджень, але оскільки клей з ламінату не потрапляє на папір, то властивості зображення, при цьому не змінюються. Тому таке ламінування, на нашу думку, найкраще підходить тільки для документів.

Що неможна ламінувати?

Неможна використовувати гаряче ламінування документів які бояться впливу тепла, наприклад, чеки з касових апаратів, фотографії з УЗД. Такі документи при нагріванні в ламінаторі чорніють, тобто все, що на них було – пропаде.

Для таких документів існує холодне ламінування, при якому не відбувається нагрівання, а полімерна плівка приклеюється тільки з допомогою тиску в ламінаторі.

Таким чином ламінувати можна будь-які документи. Питання тільки яким способом.

В АраДрук можна зробити ламінування будь-яким методом, тому Ви можети вибрати той, який Вам більше підходить.

Чи можна переламінувати документ?

Звичайно можна. Але при цьому старий ламінат не відривається від документу, а просто відрізається в тих місцях де він вже сам відклеївся. Підчищений від старої плівки документ наново ламінується поверх старого не відклеєного ламінату.

Контактна інформація

 • Адреса:
 • м.Тернопіль,
  вул. 15 Квітня 9
 • Тлефон:
 • (067) 353 29 28 (Люба)
 • Skype:
 • love.voloshina
 • E-mail:
 • aradruk@gmail.com
 • Графік роботи

  Пн - Ст: 930 - 1800
  Субота: 1000 - 1500
  Неділя вихідний